«Անհանգստություն է առաջացնում ԱՄՆ-ում հարձակման հավանականությունը»․ ՀԴԲ տնօրեն
ԱՄՆ Հետաքննությունների դաշնային բյուրոն մտահոգված է երկրում համակարգված ահաբեկչական հարձակման հնարավորությամբ, ինչպիսին տեղի ունեցավ Մոսկվայում՝ Crocus City Hall-ում։ Այս մասին հայտնել է ՀԴԲ տնօրեն Քրիստոֆեր Ռեյը՝ Ներկայացուցիչների պալատի հատկացումների հանձնաժողովի լսումների ժամանակ:
«Դժվար է պատկերացնել իրավապահ մարմիններում իմ աշխատանքի ողջ ընթացքում ժամանակահատված, երբ միաժամանակ այդքան շատ սպառնալիքներ առաջանան հանրային և ազգային անվտանգության համար»,-ասել է Ռեյը։
Ռեյը հավելել է, որ ավելի ու ավելի մեծ անհանգստություն է առաջացնում ԱՄՆ-ում համակարգված հարձակման հավանականությունը, ինչպես շաբաթներ առաջ ԻՊ-ի հարձակումը Մոսկվայում։
Ռեյը նշել է, որ գրոհները կարող են իրականացնել ինչպես ԻՊ-ը, այնպես էլ «Ալ Քաիդան» և նրանց աջակիցները։