Իսրայելը որոշում է կայացրել
Նախօրեին Իրանի հարձակումից հետո հաստատվել են ինչպես հարձակողական, այնպես էլ պաշտպանական գործողությունների պլանները, ասել է Իսրայելի պաշտպանության բանակի խոսնակ Դանիել Հագարին:
Իսրայելը կպատասխանի Իրանի հարձակմանը, սակայն մասշտաբների կամ ժամկետների վերաբերյալ վերջնական որոշում չի կայացվել, ասել է իսրայելցի պաշտոնյան Իսրայելի ռազմական կաբինետի նիստի ավարտին, որը տևել է մի քանի ժամ:
Իսրայելի պաշտպանության բանակին խնդրել են լրացուցիչ տարբերակներ ներկայացնել որոշում կայացնողներին, ասել է նա:
Պաշտոնյան ասել է, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են այնպիսի հարցեր, ինչպիսիք են՝ արդյոք Իսրայելը պետք է անհապաղ պատասխան գործողություններ ձեռնարկի, թե կարող է իրեն թույլ տալ սպասել, և թե ինչ ազդեցություն կունենա Իրանի դեմ ցանկացած սրացում Գազայի հատվածում Իսրայելի գործողությունների վրա: