«Աշխարհն ուղիղ եթերում հետևում է Նեթանյահու անունով վամպիրի բարբարոսությանը»․ Էրդողան
Աշխարհի ոչ մի պետություն, այդ թվում՝ Թուրքիան, չի կարող ապահով լինել, քանի դեռ Իսրայելը «չի ենթարկվում միջազգային իրավունքին»։ Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը, հաղորդում է Anadolu-ն։
«Ոչ մի հավատք չի արդարացնում վրաններում անմեղ քաղաքացիական անձանց հրկիզումը։ Աշխարհն ուղիղ եթերում հետևում է Նեթանյահու անունով վամպիրի բարբարոսությանը։ Խաղաղ պաղեստինցիների արյունը նաև ԱՄՆ-ի, Եվրոպայի պետությունների և կառավարությունների ղեկավարների ձեռքերում է, որոնք իրենց լռությամբ գործընկեր են դառնում Իսրայելի վամպիրացմանը»,- ասել է նա։
Էրդողանը նաև մեղադրել է ՄԱԿ-ին․ «ՄԱԿ-ը չկարողացավ պաշտպանել նույնիսկ սեփական անձնակազմն ու հումանիտար աշխատողներին, էլ չեմ խոսում ցեղասպանությունը դադարեցնելու մասին։ Գազայում մահացել է ոչ միայն մարդկությունը, այլև ՄԱԿ-ը»։