Բայդենն ուղերձ է հղել ժողովրդին
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը նախկին նախագահ, նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփի դեմ մահափորձից հետո հանդես է եկել ժողովրդին ուղղված ուղերձով։ Բայդենը կոչ է արել հրաժարվել քաղաքականության մեջ բռնությունից, հաղորդում է CNN-ը։
«Մենք պետք է քաղաքականության մեջ իջեցնենք ջերմաստիճանը։ Չպետք է թույլ տանք, որպեսզի նման դեպքերը նորմալ դառնան։ Մեր երկրում քաղաքական հռետորաբանությունը շատ թեժ է դարձել։ Ժամանակն է սառեցնել այն։ Դա անելը բոլորիս պատասխանատվությունն է։ ԱՄՆ-ում մեր տարաձայնությունները լուծում ենք քվեատուփի մոտ, ոչ թե փամփուշտների օգնությամբ»,- ասել է Բայդենը։
«Հաջորդ անգամ ձեզ դուրս են շպրտելու այս դահլիճից և ԱԺ շենքից»․ լարված իրավիճակ՝ ԱԺ-ում (տեսանյութ)
116:06
«10-օրից ավել է՝ մի քանի պաշտոն պետք է բաժանեն. դեռ չեն ավարտել»․ Արտակ Զաքարյան
6115:48
«Աշխատելով Ռուբեն Վարդանյանի հետ՝ նրա հայրենասիրության և մարդասիրության լավագույն դասը ձեզ ո՞րն է եղել». Սյուզաննա Ավետիսյան
2515:48
«Տեղյա՞կ եք, որ Մոսկվայում «Լյուդինգ»-ի Արմենն ու Արթուրը «փայ են մտնում» հայկական կոնյակի արտահանման մեջ»․ հարց՝ Նիկոլ Փաշինյանին (տեսանյութ)