Կոռուպցիայի գործով մեղավոր ճանաչված սենատոր Մենենդեսը հրաժարական կտա
ԱՄՆ սենատոր Բոբ Մենենդեսը, որը դատարանի կողմից մեղավոր է ճանաչվել կոռուպցիայի և այլ պետությունների շահերի լոբբինգի գործով, մտադիր է հրաժարական տալ, հաղորդում է Fox News-ը՝ վկայակոչելով քաղաքական գործչի շրջապատի աղբյուրները։
Նշվում է, որ պաշտոնից հեռանալը կհանգեցնի Քոնգրեսում Մենենդեսի գրեթե 30-ամյա կարիերայի ավարտին, որը երկար տարիներ բարձր պաշտոններ է զբաղեցրել այնտեղ: Սենատորը ոչ մի կետով չի ընդունում իր մեղքը։
Ավելի վաղ ԱՄՆ Ատենակալների դատարանը դեմոկրատ սենատորին մեղավոր է ճանաչել բոլոր 16 կետերով, որոնց թվում են կոռուպցիան և Եգիպտոսի ու Կատարի շահերի լոբբինգը։