Մոսկվայում մեքենա պայթեցնելու համար կասկածվողին ձերբակալել են Թուրքիայում
Հուլիսի 24-ին Մոսկվայում մեքենա պայթեցնելու համար կասկածվողին, ով այնուհետև մեկնել էր Թուրքիա, թուրքական ոստիկանությունը ձերբակալել է Բոդրումում, հայտնել է երկրի ՆԳՆ ղեկավար Ալի Էրլիքայան։
«Այսօր ժամը 10:30-ին Ինտերպոլի ռուսական ստորաբաժանման ներկայացուցիչները զանգահարել են մեր Ինտերպոլի/Եվրոպոլի վարչության շտաբ և հայտնել, որ ՌԴ քաղաքացի Եվգենի Սերեբրյակով անունով տղամարդը ականապատ մեքենայով ահաբեկչություն է կատարել Մոսկվայում, երկու հոգի է վիրավորվել ահաբեկչության հետևանքով, իսկ անձը մեր երկիր է ժամանել Մոսկվա-Բոդրում ինքնաթիռով...
Նրան բերման են ենթարկել Բոդրումի Մուղլա նահանգի ոստիկանական ստորաբաժանումները»,- գրել է նախարարը X-ում:
Նշենք, որ այսօր Մոսկվայում մեքենա է պայթել է բնակելի շենքի կայանատեղիում անհայտ առարկայի պայթյունի հետևանքով: Երկու մարդ վիրավորվել է։ Ռուսական աղբյուրները գրում են, որ պայթյունի պահին մեքենայում գտնվող տղամարդու ոտքերը կտրվել են: