Օբամաներն աջակցել են Հարիսին
ԱՄՆ նախկին նախագահ Բարաք Օբաման և նրա կինը՝ Միշելը, հայտարարել են 2024թ․ նախագահական ընտրություններին մասնակցության համար փոխնախագահ Քամալա Հարիսի թեկնածությանն աջակցելու մասին։
«Մենք հպարտ ենք, որ այսօր հայտարարում ենք Ձեզ սատարելու և այն մասին, որ ամեն ինչ կանենք՝ ընտրություններում Ձեր հաղթանակի և Օվալաձև գրասենյակ տեղափոխվելու համար»,- հեռախոսազանգի ժամանակ ասել են Բարաք և Միշել Օբամաները։
«Միշե՛լ, Բարա՛ք, դա ինձ համար շատ բան է նշանակում։ Ես անհամբեր սպասում եմ, թե երբ եմ Ձեզ հետ միասին զբաղվելու այդ գործով»,- պատասխանել է Հարիսը։