Ռուսաստանին սպառնում է տաքսու վարորդների դեֆիցիտ
Ռուս տաքսու վարորդների երեք քառորդը սեպտեմբերից կարող է զրկվել աշխատանքից՝ կառավարության նոր պահանջները չկատարելու պատճառով, գրում է «Известия»-ն՝ վկայակոչելով Թվային պլատֆորմի օգտատերերի «Թվային աշխարհ» միության նամակը վարչապետ Միխայիլ Միշուստինին։
«Տաքսու վարորդների մեծ մասը՝ 75%-ը, սեպտեմբերի 1-ից չի կարող կատարել աշխատանքի նոր պահանջները»,- ասվում է հրապարակման մեջ։
Մինչև այդ օրը վարորդները պետք է կնքեն ուղևորների նկատմամբ փոխադրողի քաղաքացիական պատասխանատվության պարտադիր ապահովագրություն: Բայց դա անելու համար նրանք պետք է տաքսի աշխատելու թույլտվություն ստանան, ընդգծել են հեղինակները։
Ինչպես նշել է աղբյուրը, համապատասխան թույլտվություն ունեցող վարորդների քառորդ մասը հիմնականում Մոսկվայում է։
Թերթի տվյալներով՝ Digital World-ը դիմել է կառավարությանը նոր պահանջների՝ ուժի մեջ մտնելու ժամկետը հետաձգելու խնդրանքով։