Մակրոնն առաջին անգամ մեկնաբանել է Դուրովի ձերբակալությունը
Telegram-ի հիմնադիր Պավել Դուրովին կալանավորելու որոշումը քաղաքական չէ, նա ձերբակալվել է դատական ​​հետաքննության շրջանակներում: Այս մասին X սոցիալական ցանցում իր հրապարակման մեջ հայտարարել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը։
Ֆրանսիայի պետության ղեկավարի խոսքով՝ Փարիզն ամենից շատ կողմ է արտահայտվելու և հաղորդակցության ազատությանը, նորարարությանը և ձեռներեցությանը։
Դուրովը մեղադրվում է քիբերհանցագործությունների և ֆինանսական հանցագործությունների գծով չհամագործակցելու մեջ, հայտնում է Reuters-ը։ Նրա գործը հետաքննում են Քիբերհանցագործությունների դեմ պայքարի ազգային վարչությունը և Ազգային խարդախության գրասենյակը: