Ուկրաինայի ԱԳ նախարարը հրաժարական է տվել
Ուկրաինայի արտաքին գործերի նախարար Դմիտրի Կուլեբան հրաժարականի դիմում է ներկայացրել Գերագույն ռադա, գրում է РБК-Ուկրաինան՝ հղում կատարելով Ուկրաինայի խորհրդարանի նախագահ Ռուսլան Ստեֆանչուկին:
Լրատվամիջոցի զրուցակիցներն ավելի վաղ պնդում էին, որ Կուլեբայի ամենահավանական փոխարինողը նրա առաջին տեղակալ Անդրեյ Սիբիգան է։ Մինչ այս կառավարության ևս մի քանի անդամներ հրաժարական էին տվել: Կուլեբան պաշտոնավարում էր 2020-ից:
Վլադիմիր Զելենսկին երեկ հայտարարել էր, որ Ուկրաինայի կառավարությունում նոր փոփոխություններ են սպասվում և որ պետական կառույցները պետք է այնպես կազմավորվեն, որ երկիրը կարողանա հասնել լավագույն արդյունքների:
«Առավոտից դաշինքի նախընտրական շտաբի անդամներն ապօրինաբար բերման են ենթարկվում կամ ձերբակալվում»․ «Հայաստան» դաշինք