ԱՄՆ-ի ռազմածովային ուժերը 12 հակաօդային հրթիռ են արձակել
ԱՄՆ-ի ռազմածովային ուժերը 12 հակաօդային հրթիռ են արձակել Իսրայելի ուղղությամբ արձակված իրանական հրթիռները կասեցնելու համար, ասվում է Փենթագոնի հայտարարության մեջ։
«Իրանի հարձակումը, մեր կարծիքով, արդարացված չէր, և մենք խստորեն դատապարտում ենք այդ հարձակումները։ Իսրայելն իրավունք ունի պատասխանելու Իրանի հարձակմանը»,- ասված է հայտարարության մեջ։
Ինչպես ասել է Իսրայելի բանակի գլխավոր շտաբի պետ Հերզի Հա-Լևին, Իսրայելը կընտրի Իրանին պատասխանելու և «զարմանալի հարձակողական կարողություններ» ցուցադրելու ժամանակը:
Իսրայելի արտաքին գործերի նախարար Իսրայել Կացի խոսքով՝ Իրանը հատել է կարմիր գիծն իր հրթիռային հարձակումով, և ողջ ազատ աշխարհը պետք է աջակցի Իսրայելին։
Բագրատ Սրբազանը հայց է ներկայացրել ընդդեմ Նիկոլ Փաշինյանի
4611:54
Իրանում շարունակվում են Ալի Խամենեիի հիշատակին նվիրված արարողությունները (տեսանյութ)
7111:42
«Հետո էլ ասում են՝ «շոու» չկա Հայաստանում, բա սա ի՞նչ է»․ Գայանե Ասլամազյան
6511:06
Ոստիկանությունն ուժեր է կենտրոնացնում դատարանի տարածքում (տեսանյութ)
5811:00
«Ինչ ճանաչում ենք Ծառուկյանին, ինքն այդ կենդանիներին պահում էր»․ Լիզա Ճաղարյան
7909:12
Սպասվում է անձրև
9107:06
«Ազգային-ազատագրական պայքար վարող ազգը չէր կարող ապրել վայրագ կապիտալիզմի օրենքներով ու հաղթել». Արգիշտի Կիվիրյան