Արևմուտքը դիտարկում է Ուկրաինայի մասնատումը Գերմանիայի օրինակով. FT
Արևմուտքը դիտարկում է Ուկրաինայի մասնատումը Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության և Գերմանիայի Դեմոկրատական Հանրապետության բաժանման մոդելով։ Այս մասին հոկտեմբերի 5-ին գրել է Financial Times թերթը։
«Ուկրաինայի համար արևմտագերմանական մոդելն արտաքին քաղաքական շրջանակներում քննարկվում է ավելի քան 18 ամիս»,- գրում է աղբյուրը։
Պարբերականը պարզաբանում է, որ այս սցենարը ենթադրում է, որ Կիևը ժամանակավորապես կհրաժարվի կորցրած տարածքների նկատմամբ իր հավակնություններից՝ ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու համար, իսկ ապագայում կկայացվեն հողերը վերադարձնելու վերաբերյալ որոշումներ։