Հանրաքվեին մասնակցած ղազախստանցիների մեծամասնությունը կողմ է արտահայտվել ատոմակայանի կառուցմանը
![]() 998 Երկուշաբթի, 07 հոկտեմբերի, 2024 թ., 02:24 Ղազախստանում ավարտվել է ատոմակայանի կառուցման վերաբերյալ հանրապետական հանրաքվեի քվեարկությունը։ «Քվեարկությանը մասնակցած հարցված քաղաքացիների 69,8%-ը նշել է, որ կողմ է քվեարկել ատոմակայանի կառուցմանը։ Հարցման մասնակիցների 30,2%-ը պատասխանել է, որ իր անհամաձայնությունն է հայտնել»,- ասում է SOCIS-A ինստիտուտի վերլուծաբան Ալիբեկ Թաժիբաևը: |
«Հայկական մշակույթում դավաճանությունը համարվել է ամենածանր մեղքերից մեկը». Արթուր Եղիազարյան
6204:12
«Ոչ աշխատանքային ժամին քաղաքացիական հագուստով զինվորականի զգաստ չկանգնելը, վիձիծիլի, աննորմալ է». Վիտալի Մանգասարյան
17002:06
«Բա ինքն էլա լացում, բա ո՞նց». Ռուբեն Մխիթարյան (տեսանյութ)
15301:24
«Արհեստական բանականության նախարարություն ենք ունենալու». Արթուր Պապյան
13301:12
«Քաղաքական ուժերն ստիպված են պարզ, ուղիղ խոսել Հայաստանը շրջապատող իրականության մասին». Վահե Հովհաննիսյան
13901:00
«Սամվել Կարապետյանի ծրագրերով երաշխավորվում է ծայրահեղ աղքատության ոչնչացում, անվճար կրթություն». Էդգար Ղազարյան (տեսանյութ)