Մասուդ Փեզեշքիանն ընդունել է Շահին Մուստաֆաևին. հայտնի է` ինչ են քննարկել
Իրանը հսկողության տակ է պահում Թեհրանում Ադրբեջանի դեսպանատան վրա հարձակման դատավարությունը, հայտարարել է Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանն Ադրբեջանի փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի հետ հանդիպմանը։
«Մենք վերահսկելու ենք այս գործը, քանի դեռ իրավական ընթացակարգերն ամբողջությամբ չեն ավարտվել»,- ասել է Իրանի նախագահը:
Նրա խոսքով, Իրանի համար շատ կարևոր է Ադրբեջանի հետ հարաբերությունների զարգացումը։ Նշվել է, որ Իրանը ողջունում է երկու երկրների միջև կապերի զարգացումը տրանսպորտային ոլորտում՝ ցանկանալով շարունակել և զարգացնել համագործակցությունը էներգետիկայի և գյուղատնտեսության ոլորտում։
Շահին Մուստաֆաևն իր հերթին նշել է, որ Ադրբեջանը պատրաստ է նաև Իրանի հետ զարգացնել համագործակցությունը տնտեսության, առևտրի, մշակույթի, տարանցման, անվտանգության և պաշտպանության ոլորտներում։