«Ես գիտեմ, թե Իսրայելը երբ կհարվածի Իրանին». Ջո Բայդեն
ԱՄՆ-ի նախագահ Ջո Բայդենն ասել է, որ «գիտի, թե ինչպես և երբ Իսրայելը կարձագանքի» Իրանի կողմից հոկտեմբերի սկզբին տեղի ունեցած հրթիռային հարձակմանը։
Ըստ Guardian-ի՝ Բայդենը հրաժարվել է լրացուցիչ մանրամասներ հայտնել Իսրայելի ծրագրերի մասին։ Նախագահը նաև հույս է հայտնել, որ Լիբանանում հրադադարի հաստատումը հնարավոր է՝ հավելելով, որ Գազայի հատվածում իրավիճակը կարող է ավելի դժվար լուծելի լինել։
Բայդենի հայտարարությունը հնչել է երեկ երեկոյան Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի հետ նրա հեռախոսազրույցից հետո, երբ իսրայելցի բարձրաստիճան պաշտոնյան ասել է, որ շուտով քայլեր կձեռնարկվեն ի պատասխան Իրանի հարձակմանը: