Մոլդովայի ԿԸՀ-ն հրապարակել է նախագահական ընտրությունների նախնական արդյունքները
Մոլդովայի գործող նախագահ Մայա Սանդուն նախագահական ընտրություններում ստացել է ձայների 41,84%-ը, նախկին գլխավոր դատախազ Ալեքսանդր Ստոյանոգլոն՝ 26,35%-ը։ Նախնական արդյունքները հրապարակել է Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը՝ քվեաթերթիկների 97,88%-ի մշակումից հետո։ Եռյակը եզրափակում է «Մեր կուսակցության» ղեկավար Ռենատո Ուսատին՝ ձայների 13,77%-ով, փոխանցում է ТАСС-ը:
Ընտրությունների արդյունքում կհաղթի այն թեկնածուն, ով կհավաքի ձայների կեսից ավելին։ Հակառակ դեպքում նոյեմբերի 3-ին կկազմակերպվի երկրորդ փուլ, որին կմասնակցեն առաջին փուլի երկու առաջատարները։