Սանդուն հայտարարել է Մոլդովայի նախագահական ընտրություններում իր հաղթանակի մասին
Մոլդովայի գործող նախագահ, նախագահի թեկնածու Մայա Սանդուն նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլում առաջատարն է՝ հավաքելով ձայների 55,22%-ը: Նախկին գլխավոր դատախազ, ընդդիմադիր թեկնածու Ալեքսանդր Ստոյանոգլոն ունի 44,78%, հաղորդում է ԿԸՀ-ն՝ ընտրատեղամասերի արձանագրությունների 99,46%-ը մշակելուց հետո:
«Մոլդովա, այսօր դու հաղթել ես։ Միասին ցույց տվեցինք մեր միասնության, ժողովրդավարության և արժանապատիվ ապագայի նկատմամբ նվիրվածությունը»,- ասել է Սանդուն:
2517:24
9616:16
4916:00
«Մենք պայքարում ենք մեխանիզմի դեմ. իմաստ չկա պայքարել Փաշինյան մարդու դեմ»․ Սամվել Կարապետյան (տեսանյութ)
4915:54
«Իրանը ցույց տվեց՝ բանակցություններում ուժեղ են նրանք, ովքեր գալիս են իրենց պետության պաշտպանված շահերով»․ Հենրիխ Դանիելյան