Ուկրաինական բանակի պաշտպանությունը Դոնբասում փլուզման եզրին է. Forbes
Ուկրաինական բանակի պաշտպանությունը Դոնբասում մոտ է փլուզման. այս մասին հայտնում է Forbes-ը։ Հոդվածի հեղինակի կարծիքով՝ դա կարող է տեղի ունենալ, եթե Ուկրաինայի զինված ուժերը կորցնեն Կրասնոարմեյսկ (ռուսական անվանումը՝ Պոկրովսկ) բնակավայրը։
«Նրանք գուցե և այլ ելք չունենան, քան հուսահատորեն դիմադրել Պոկրովսկում... Եթե նրանք կորցնեն Պոկրովսկը, Արևելյան Ուկրաինայում նրանց պաշտպանության ողջ գիծը կարող է փլուզվել»,- ասվում է նյութում:
Բացի այդ, հրապարակման մեջ նշվում է, որ ուկրաինական կողմի փորձերը՝ Կուրսկի շրջան ներխուժելով շեղել ռուսական բանակին Դոնբասում հարձակումից, ձախողվել են։ Չնայած Ռուսաստանի տարածաշրջանում մարտերին՝ ՌԴ ԶՈւ-ն շարունակում է հարձակողական գործողություններ իրականացնել։
Հարկ է նշել, որ ավելի վաղ Զապորոժիեի «Մենք Ռուսաստանի հետ միասին ենք» հասարակական շարժման ղեկավար Վլադիմիր Ռոգովը հայտնել էր, որ ռուսական զորքերին հաջողվել է մտնել Տրուդովոյե գյուղ, որը գտնվում է Կուրախովո քաղաքից հարավ։