Թբիլիսիում ցուցարարները քարեր են նետում հատուկջոկատայինների ուղղությամբ
Թբիլիսիում խորհրդարանի շենքի մոտ բողոքի ցույցի մասնակիցները քարեր են նետում ՆԳՆ հատուկ ջոկատայինների ուղղությամբ։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ի թղթակիցը։
Ցուցարարները քարեր են նետում հատուկջոկատայինների ուղղությամբ, որոնք կանգնել են խորհրդարանի ճակատային սյուների ետևում գտնվող իրավապահների ուղղությամբ՝ դրանով իսկ կանխելով շենքի ապակիների վնասումը։ Հատուկջոկատայինները պատասխանում են պղպեղ գազով:
Մի քանի հազար մարդ խորհրդարանի դիմաց դուրս է եկել Ռուսթավելի պողոտա՝ պահանջելով կառավարության հրաժարականը և կրկնակի խորհրդարանական ընտրություններ նշանակել։ Ցուցարարների թիվը զգալիորեն պակաս է նախորդ օրերի համեմատ։
Վրաստանում նոյեմբերի 28-ին սկսվել է հակակառավարական ցույցերի հերթական ալիքը։ Բողոքի պատճառը Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի հայտարարությունն էր։ Նա ասել է, որ իշխող «Վրացական երազանք-Ժողովրդավարական Վրաստան» կուսակցությունը որոշել է մինչև 2028 թվականի վերջ օրակարգ չներառել Եվրոմիությանն անդամակցելու շուրջ բանակցությունների հարցը և հրաժարվել համայնքի բոլոր բյուջետային դրամաշնորհներից։ Կառավարության ղեկավարի խոսքերով՝ որոշման պատճառները ԵՄ-ի մշտական ​​շանտաժներն են՝ դրան անդամակցելու շուրջ երկխոսություն սկսելու վերաբերյալ, խորհրդարանի կողմից ընդունված մի շարք օրենքներ չեղյալ հայտարարելու պահանջները և վրացական իշխանությունների դեմ պատժամիջոցներ կիրառելու կոչերը։