Դեյր էլ Զորը գրավելուց հետո թուրքամետ ահաբեկիչները շարժվում են դեպի Աբու Քամալ
Թուրքիայի կողմից հովանավորվող քրդական «Սիրիայի դեմոկրատական ​​ուժեր»-ը գրավել են Դեյր էլ Զորը: Սա Սիրիայի երրորդ խոշոր քաղաքն է, որի նկատմամբ Ասադի զորքերը կորցրել են վերահսկողությունը
Reuters-ի փոխանցմամբ՝ սիրիացի զինվորականները և Իրանի կողմից աջակցվող իրաքցի զինյալները լքել են Դեյր էլ Զորը, և այնտեղ մտնեն Սիրիայի դեմոկրատական ​​ուժեր (SDF) միջազգային ռազմական դաշինքը, որը գլխավորում են սիրիացի քրդական խմբավորումները։
«Սիրիայի դեմոկրատական ​​ուժերը» հիմա էլ շարժվում են դեպի երկրի արևելյան մեկ այլ քաղաք՝ Աբու Քամալ, և կարող են այն գրավել 24 ժամվա ընթացքում, հայտնել է իրաքյան անվտանգության ծառայություններում գործակալության աղբյուրը: