Մակրոնն ու Տուսկը կքննարկեն հակամարտությունից հետո Ուկրաինայում խաղաղապահների տեղակայման հարցը
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը և Լեհաստանի վարչապետ Դոնալդ Տուսկը հինգշաբթի օրը Վարշավայում կքննարկեն հակամարտության ավարտից հետո Ուկրաինայում խաղաղապահ ուժեր տեղակայելու հնարավորությունը, հայտնում է Bloomberg-ը՝ վկայակոչելով իրազեկ աղբյուրներին։
Գործակալության զրուցակիցների խոսքով՝ Տուսկը և Մակրոնը «կդիտարկեն եվրոպական զորքեր ուղարկելու հնարավոր որոշումը՝ որպես կարճաժամկետ և երկարաժամկետ հեռանկարում Ուկրաինան հզորացնելու վերաբերյալ քննարկումների մաս»։
Աղբյուրները նշել են, որ «խաղաղապահ ուժեր ուղարկելու առաջարկը կախված կլինի Ուկրաինայի և Ռուսաստանի միջև հրադադարի համաձայնագրի ձեռքբերումից»։