«BMW Group»-ը փակել է Ռուսաստան ավտոմեքենաների արտահանման սողանցքը
Գերմանական BMW ավտոարտադրող ընկերությունը հայտնել է, որ հայտնաբերել է եվրոպական պատժամիջոցները շրջանցող և Ռուսաստան ավտոմեքենաների անօրինական արտահանում իրականացնող ճանապարհ:
Խախտումներն ի հայտ են եկել, երբ ընկերությունը ներմուծել է արտահանման վերահսկողություն: Ստուգումների արդյունքում դադարեցվել է ավտոմեքենաների ապօրինի վաճառքը։ «BMW Group»-ը որոշում է կայացրել աշխատանքից ազատել պատասխանատու աշխատակիցներին»,- հայտնել են ընկերությունից։
Ավելի վաղ մի շարք լրատվամիջոցներ հայտնել էին, որ BMW-ի Հանովերի մասնաճյուղը 100-ից ավելի թանկարժեք մեքենաներ է մատակարարել Ռուսաստանի հաճախորդներին՝ պատժամիջոցները շրջանցելով։