Մոնտենեգրոյում տղամարդը կրակ է բացել բարում. կա 10 զոհ
Մոնտենեգրոյի Ցետինյե քաղաքում զինված անձը կրակ է բացել տեղի բարում, ինչի հետևանքով զոհվել է 10 մարդ, այդ թվում՝ 11 և 7 տարեկան երեխաներ, ևս 4-ը վիրավորվել է։ Այս մասին հայտնում է SHOT-ը։
Հարձակվողը, ով նույնականացվել է որպես Ակո Մարտինովիչ, փախել է դեպքի վայրից՝ կրակելով ամբոխի վրա: Տեղի ոստիկանության տվյալներով՝ նա նախկինում ձերբակալվել էր ապօրինի զենք պահելու համար։
Նախնական տեղեկություններով՝ ողբերգության պատճառը անձնական թշնամանքն ու վիճաբանությունն է։ Մոնտենեգրոյի կառավարությունը եռօրյա սուգ կհայտարարի հարձակման զոհերի հիշատակին։ Կասկածյալին ձերբակալելու ուղղությամբ որոնողական աշխատանքները շարունակվում են։