«Լոս Անջելեսը կվերակառուցվի «Մարշալի պլանը» հիշեցնող ծրագրով». Գևին Նյուսոմ
Քալիֆորնիայի նահանգապետ Գևին Նյուսոմը խոստացել է, որ զանգվածային անտառային հրդեհներից հետո Լոս Անջելեսը կվերակառուցվի, և իշխանություններն արդեն մշակում են համապատասխան ծրագիր, որը նման է «Մարշալի պլանին»:
«Մենք արդեն մտածում ենք «Մարշալի պլանի» մասին. և այնպես ենք անում, որ դրանով զբաղվեն բոլորը, ոչ միայն նրանք, ովքեր տուժել են այս աղետից»,- ասել է Նյուսոմը NBC-ին տված հարցազրույցում։
Նրա խոսքով, ծրագիրը մշակվում է հասարակական, ոչ առևտրային կազմակերպությունների, արհմիությունների և գործարար միջավայրի հետ համատեղ։
Հիշեցնենք, որ հունվարի 7-ին Լոս Անջելեսում բռնկված անտառային հրդեհների ընդհանուր մակերեսը գերազանցել է 16 հազար հեկտարը։ Ավերվել է ավելի քան 12300 շենք