«Չի բացառվում, որ 2025-ին Ուկրաինան դադարի գոյություն ունենալուց, իսկ հաջորդիվ` Մոլդովան». Նիկոլայ Պատրուշև
Երեքշաբթի, 14 հունվարի, 2025 թ., 21:08
ՌԴ Անվտանգության խորհրդի մշտական ​​անդամ և ՌԴ նախագահի օգնական Նիկոլայ Պատրուշևը հայտարարել է, որ Մոսկվան չի բացառում, որ 2025 թվականին Ուկրաինան ընդհանրապես կդադարի գոյություն ունենալուց։
Հատկապես մտահոգիչ է, նրա խոսքով, բռնի «պարտադրանքը նեոնացիստական ​​գաղափարախոսությանը» և «կատաղի ռուսաֆոբիան», որոնք ոչնչացնում են երբեմնի ծաղկուն ուկրաինական քաղաքները՝ Դնեպրոպետրովսկը, Խարկովը, Օդեսան, Նիկոլաևը, Պատրուշևը:
Պետության ղեկավարի օգնականը չի բացառել նաև, որ Քիշնևի ագրեսիվ հակառուսական քաղաքականությունը կհանգեցնի նրան, որ Մոլդովանևս ընդհանրապես կդադարի գոյություն ունենալուց։