«Սլովակիայի ընդդիմությունը պատրաստվում է «մայդան»-ի». Ռոբերտ Ֆիցո
Սլովակիայի վարչապետ Ռոբերտ Ֆիցոն ասել է, որ սլովակական ընդդիմությունը պատրաստվում է «մայդան» անցկացնել։
«Ես չեմ կարող անուններ տալ, չեմ կարող նշել հանգամանքները, բայց կարող եմ ամենայն լրջությամբ ասել, որ Սլովակիայի ընդդիմությունը պատրաստվում է «մայդանի»», - ասել է Ֆիկոն Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանի հետ համատեղ ասուլիսում։ Մեկնաբանելով Սլովակիայի հակահետախուզության տեղեկատվությունը, ըստ նրա, ընդդիմությունը պատրաստվում է գրավել կառավարական շենքերը, դիմակայել կառավարության աշխատանքին և համագործակցել օտարերկրյա ուժերի հետ:
Ֆիցոն հավելել է, որ սա երկարաժամկետ, կազմակերպված ազդեցության օպերացիա է, որի նպատակն է՝ ապակայունացնել իրավիճակը Սլովակիայում։