«Ուկրաինան հարյուր տարով հետ է շպրտվել»․ Ռուբիո
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն անօգուտ է անվանել Ուկրաինայի հետագա ֆինանսավորումը և կոչ է արել բանակցություններ վարել:
Ռուբիոն նշել է, որ Կիևի հարցում հասարակությանը մոլորեցրել են․ «Ինչ-որ կերպ հաջողվել է մարդկանց համոզել, որ Ուկրաինան կարող է ոչ միայն հաղթել, այլև ոչնչացնել Ռուսաստանին և վերադառնալ 2012 կամ 2014 թթ․ սահմաններին։ Արդյունքում՝ վերջին մեկուկես տարվա ընթացքում մեզ խնդրում են ֆինանսավորել փակուղային մի իրավիճակ, որտեղ մարդիկ շարունակում են տառապել»։
Ըստ Ռուբիոյի՝ Ուկրաինան հարյուր տարով հետ է շպրտվել։ «Էներգետիկան ոչնչացվել է, միլիոնավոր քաղաքացիներ լքել են երկիրը և կարող են չվերադառնալ»։
Պետքարտուղարն ընդգծել է, որ պետք է վերջ տալ ձգձգված հակամարտությանը: «Բանակցություններն անհրաժեշտ են, և երկու կողմերն էլ պետք է պատրաստ լինեն զիջումների, դա ժամանակ կպահանջի»,- եզրափակել է նա։
««Շիվարո» բուքմեյքերական գրասենյակն ԱԺ փոխնախագահ ընտրվելու համար գործակիցներ է սահմանել»․ Էդգար Ղազարյան
016:24
«Դիմումները կարդալիս տպավորություն է՝ ՀՀ ընտրողները զոմբիներ են, մեկն ասաց՝ շուն-շանգյալ, կվախենան». Արթուր Վաղարշյան (տեսանյութ)
2516:12
«ԱՄՆ-Իրան բանակցությունները տեղի կունենան Դոհայում»․ Թրամփ
3316:09
«Արցախից հրաժարումը բերե՞ց խաղաղության, թե՞ մեծացրեց Ալիևի ախորժակը»․ Տաթևիկ Հայրապետյան (տեսանյութ)
2615:54
ՔՊ-ում թեժ պայքար է ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնի համար
4015:36
«ՆԱՏՕ-ի երկրներն Անկարայում կքննարկեն Ուկրաինայի հակամարտությունն ու Մերձավոր Արևելքում ստեղծված իրավիճակը»․ Էրդողան