Թրյուդոն սպառնացել է Թրամփին
Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն հայտնել է, որ հունվարի 20-ից ի վեր փորձել է կապ հաստատել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ, սակայն ապարդյուն․ «Հուսով եմ՝ շուտով կխոսեմ նրա հետ»,- ասուլիսի ժամանակ ասել է Թրյուդոն։ Նա սպառնացել է Միացյալ Նահանգներին՝ «իրական հետևանքներով»։
Հիշեցնենք՝ Վաշինգթոնը բարձրացնում է մաքսատուրքերը Մեքսիկայից, Կանադայից և Չինաստանից ներկրվող ապրանքների համար։ Սպիտակ տան խոսնակը նշել էր, որ Կանադայի և Մեքսիկայի դեպքում մաքսատուրքը կկազմի 25, իսկ Չինաստանի դեպքում՝ 10 տոկոս։
Շաբաթներ առաջ Թրյուդոն հայտարարել էր պաշտոնից հեռանալու մասին՝ հավելելով, որ երկիրը կղեկավարի մինչև Լիբերալ կուսակցությունը նոր ղեկավար կընտրի։