Մոսկվայում պայթյունի հետևանքով տուժել է Արմեն Սարգսյանը
Մոսկվայի հյուսիս-արևմուտքում գտնվող «Алые паруса» բնակելի շենքի նախասրահում պայթյունի հետևանքով մեկ մարդ զոհվել է, չորսը՝ վիրավորվել, РИА Новости-ին հայտնել է մայրաքաղաքի ԱԻ ծառայության ներկայացուցիչը։ Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ։
Պայթյունը տեղի է ունեցել, երբ շքամուտք է մտել ԴԺՀ-ի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Սարգսյանը։ Թիկնապահներից մեկը տեղում մահացել է, հայտնում է մայրաքաղաքի առողջապահության վարչությունը։
Նախնական տվյալներով՝ մահափորձն ուղղված է եղել Արմեն Սարգսյանի դեմ։ Տղամարդը ծանր վնասվածքներ է ստացել և գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում։
Նշվում է, որ Սարգսյանը նախկինում եղել է Ուկրաինայի քաղաքացի, նրան բազմիցս սպառնացել են հաշվեհարդարով: