Թրամփը մտադիր է USAID-ն միավորել Պետդեպի հետ․ #CBS
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը մտադիր է ձևափոխել Միջազգային զարգացման գործակալությունը (USAID) և այն միավորել ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի հետ, հայտնում է CBS-ը՝ հղում կատարելով իր աղբյուրներին։
Այդուհանդերձ, կազմակերպությանը կմնա որպես աշխարհում մարդասիրական օգնություն տրամադրող կառույց՝ տրամադրվող օգնության ծավալների հնարավոր կրճատմամբ։
Ըստ Associated Press-ի, ԱՄՆ ՄԶԳ-ի առնվազն 56 բարձրաստիճան աշխատակիցներ արձակուրդի են ուղարկվել, մոտ 500 աշխատակիցներ կրճատվել են:
Նշվում է նաև, որ Թրամփը պետքարտուղար Ռուբիոյին նշանակել է գործակալության ղեկավարի պաշտոնում՝ որպես միջանկյալ քայլ ԱՄՆ ՄԶԳ-ի նկատմամբ վերահսկողություն հաստատելու ուղղությամբ։
Իր հերթին, Ռուբիոն Քոնգրեսին ծանուցել է ԱՄՆ ՄԶԳ գործունեության ոլորտում ստուգումների անցկացման մասին՝ հնարավոր վերակազմավորման նպատակով, նշել են Պետդեպարտամենտում։