ԱՄՆ-ն վերսկսում է ռազմական օգնությունն Ուկրաինային․ #Reuters
Ինչպես հայտնի է, Դոնալդ Թրամփի՝ ԱՄՆ նախագահի պաշտոնը ստանձնելուց հետո, Ուկրաինային ռազմական օգնության փաթեթներ չեն հայտարարվել։ Միևնույն ժամանակ, ակնկալվում էր, որ Ջո Բայդենի կողմից հաստատված նախկին մատակարարումները կշարունակվեն առաջիկա ամիսների ընթացքում:
Թրամփի վարչակազմում տարբեր տեսակետներ կան այն հարցի շուրջ, թե ԱՄՆ-ն որքանո՞վ պետք է շարունակի օգնել Ուկրաինային ամերիկյան զենքի պահուստներից:
Թրամփն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ ցանկանում է համաձայնություն կնքել, ըստ որի Ուկրաինան կստանա ամերիկյան օգնություն՝ հազվագյուտ հողային մետաղների դիմաց: