Պանամայի ջրանցքի վարչությունը հերքել է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի պնդումը
Պանամայի ջրանցքի վարչությունը հերքել է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի պնդումը, թե ԱՄՆ կառավարական նավերի համար վճարներ չեն լինի:
Ավելի վաղ ԱՄՆ Պետդեպարտամենտը հայտարարել էր, որ Պանամայի իշխանությունները որոշել են չեղարկել ԱՄՆ կառավարությանը պատկանող նավերի՝ Պանամայի ջրանցքով անցման համար վճարները։
«Հաշվի առնելով ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի տարածած հայտարարությունը, Պանամայի ջրանցքի վարչությունը, որն իրավասու է սահմանել տարանցման մաքսատուրքեր և այլ վճարներ, հայտարարում է, որ վճարների հարցում փոփոխություններ չեն եղել», - ասվում է ջրանցքի ղեկավարության՝ X-ում հրապարակված հայտարարության մեջ։
Նշվում է նաև, որ Պանամայի ջրանցքի վարչությունը «պատրաստ է երկխոսություն հաստատել ԱՄՆ համապատասխան պաշտոնյաների հետ՝ նշված երկրից ռազմական նավերի տարանցման հետ կապված»։