Հռոմի օդանավակայանը հրկիզելու փորձի համար Վրաստանի քաղաքացի է ձերբակալվել
Հռոմի Չամպինո օդանավակայանը հրկիզելու փորձի համար Վրաստանի քաղաքացի է ձերբակալվել։ Այս մասին հայտնում է իտալական ANSA գործակալությունը։
Հռոմի՝ մեծությամբ երկրորդ օդանավակայանում թռիչքները մի քանի ժամով դադարեցվել էին կառավարման աշտարակում բռնկված հրդեհի պատճառով։
Հաղորդվում է, որ Վրաստանի 36-ամյա քաղաքացին հարձակվել է օդանավակայանի աշխատակցի վրա, ով պատրաստվում էր ծառայության գնալ և բացում էր տեխնիկական սենյակի մուտքի դուռը։
Տղամարդը կառավարման սենյակում վառել է տեխնիկա և կահույք։ Հրշեջ-փրկարարներն արագ մարել են կրակը։ Թռիչքների կառավարման համակարգերը չեն վնասվել։