«Ռուբիոն և Լավրովը պայմանավորվել են ստեղծել բանակցային խմբեր՝ ուղղված ուկրաինական հակամարտության լուծմանը»․ Պետդեպ
Երեքշաբթի, 18 փետրվարի, 2025 թ., 17:00
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն և ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովն Էր Ռիադում կայացած բանակցությունների ժամանակ պայմանավորվել են ստեղծել խորհրդատվական մեխանիզմ՝ ՌԴ-ի և ԱՄՆ-ի միջև հարաբերություններում «գրգռիչները» վերացնելու համար, ասվում է Պետդեպարտամենտի հայտարարության մեջ:
«Լավրովն ու Ռուբիոն պայմանավորվել են նաև ստեղծել բանակցային խմբեր՝ ուկրաինական հակամարտությունը լուծելու համար»,- ասել է Պետդեպի ներկայացուցիչը։
«ՌԴ ԱԳ նախարարը և ԱՄՆ պետքարտուղարը համաձայնության են եկել ապագա համագործակցության շուրջ՝ տնտեսական և ներդրումային ոլորտներում, ինչպես նաև ընդհանուր աշխարհաքաղաքական հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերում»,- հայտնում է Reuters-ը: