Հանրապետականները ՄԱԿ-ից ԱՄՆ-ի ամբողջական դուրս գալու մասին օրինագիծ են ներկայացրել
Հանրապետական ​​սենատորները ՄԱԿ-ից ԱՄՆ-ի ամբողջական դուրս գալու մասին օրինագիծ են ներկայացրել, ասվում է փաստաթղթի տեքստում, որը հրապարակվել է հեղինակներից մեկի՝ Մայք Լիի կայքում։
«Նախագահը չեղյալ կհայտարարի Միացյալ Նահանգների անդամակցությունը Միավորված ազգերի կազմակերպությանը և նրա բոլոր մարմիններին, մասնագիտացված գործակալություններին, հանձնաժողովներին և ՄԱԿ-ի հետ պաշտոնապես կապված այլ մարմիններին», - ասվում է նախագծում:
Օրինագիծը ենթադրում է՝
ՄԱԿ-ի և նրա գործակալությունների ֆինանսավորման դադարեցում.
Առանց Սենատի հաստատման կազմակերպությանը կրկին անդամակցելու արգելք.
ՄԱԿ-ի խաղաղապահ առաքելություններին մասնակցելուց երկրի հրաժարում։
Սենատոր Լին կոչ է արել դադարեցնել ՄԱԿ-ի ֆինանսավորումը, որը, ըստ նրա, գումար է ծախսում Վաշինգթոնի շահերը «խաթարելու» և նրա հակառակորդներին հզորացնելու համար: