«Ուկրաինան հրաժարվել է խաղաղ բանակցություններից»․ Ռուբիո
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն Breitbart News-ին տված հարցազրույցում ասել է, որ Ուկրաինան չի համաձայնել բանակցել հակամարտության խաղաղ կարգավորման շուրջ։
«Մենք փորձում ենք այս տղաներին բանակցությունների սեղանին նստեցնել: Ցավոք, Ուկրաինան չհամաձայնեց և նախընտրեց առաջ գնալ իր ճանապարհով»,- նշել է նա։
Ռուբիոն նաև ասել է, որ կարգավորման հասնելու դեպքում ԱՄՆ-ն նախատեսում է Ռուսաստանի հետ քննարկել ոչ միայն սառեցված ռուսական ակտիվների հարցը, այլև ամերիկյան ընկերությունների հետ կապված իրավիճակը։
«Սա ավելի լայն քննարկման մի մասն է լինելու՝ մեր հարաբերությունները վերականգնելու համատեքստում», - հավելել է պետքարտուղարը: