Մասկը գլխավորել է հարուստների նոր դասի՝ սուպերմիլիարդատերերի ցուցակը
![]() 774 Չորեքշաբթի, 26 փետրվարի, 2025 թ., 11:26 Մասկը գլխավորել է սուպերմիլիարդատերերի ցուցակը, որում ընդգրկված են ընդամենը 24 մարդ ամբողջ աշխարհից։ Այս մասին գրում է The Wall Street Journal-ը։ Վարկանիշի առաջին տեղում է SpaceX-ի, Tesla-ի և X-ի ղեկավար Իլոն Մասկն է, որի կարողությունը գնահատվում է 419,4 միլիարդ դոլար: Նրան հաջորդում են առցանց մանրածախ առևտրի հիմնադիր Ջեֆ Բեզոսը (263,8 միլիարդ դոլար), Լյուքս դասի ապրանքներ արտադրող ֆրանսիական LVMH ընկերության տնօրեն Բեռնար Արնոն (238 միլիարդ դոլար) Oracle- տեխնոլոգիական ընկերության ղեկավար Լարի Էլիսոնը (238 միլիարդ դոլար), Meta-ի գլխավոր տնօրեն Մարկ Ցուկերբերգը (220,8 միլիարդ դոլար): Ցուցակում 16 հոգու կարողությունը գերազանցում է 100 միլիարդ դոլարը։ Այսպիսով, աշխարհում հայտնվել է հարուստների նոր կատեգորիա՝ սուպերմիլիարդատերեր, որոնց կարողությունը գերազանցում է 50 մլրդ դոլարը, գրում է The Wall Street Journal-ը: |