«Պետք է ջանքերն ուղղել ոչ թե իրավիճակի վատթարացմանը, այլ՝ բարելավմանը»․ Զախարովա
Պետք է ձեռնարկել բոլոր ջանքերը, որոնք ոչ թե կվատթարացնեն իրավիճակը, այլ կբարելավեն այն։ Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝ պատասխանելով հարցին, թե Գազայի հատվածի ապագան ներկայացնող՝ Թրամփի հրապարակած տեսանյութն ինչպես կարող է անդրադառնալ Պաղեստինի և Իսրայելի շուրջ ստեղծված՝ առանց այդ էլ բարդ իրավիճակին։
Տեսնենք, թե ինչ ազդեցություն կունենա դա։ Դեռ վաղ է ինչ-որ դատողություններ անել։ Թրամփի վարչակազմը դեռ 2 ամիս է՝ ինչ Սպիտակ տանն է»,- ասել է Զախարովան։
Նախօրեին Թրամփը հրապարակել էր արհեստական բանականությամբ ստեղծված տեսանյութ, որտեղ ներկայացված էր բարեկեցիկ կյանքով ապրող «Թրամփի Գազան»։