«Փառք քեզ, Տեր Աստված, նախագահ Թրամփի համար». նոր նախագահի և կաբինետի առաջին հանդիպումը բացվել է աղոթքով
Հինգշաբթի, 27 փետրվարի, 2025 թ., 22:44
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը փետրվարի 26-ին անցկացրել է կառավարության առաջին նիստը։ Թրամփը, մասնավորապես, խոսել է հազվագյուտ հողային մետաղների վերաբերյալ Ուկրաինայի հետ գործարքի և դրա անվտանգության երաշխիքների մասին։ Հանդիպմանը ելույթ է ունեցել նաև Իլոն Մասկը, ով կառավարության անդամ չէ, գրում է «Ամերիկայի ձայնը»։
Համացանցը լայնորեն քննարկում է այն փաստը, որ ԱՄՆ-ի կառավարության նիստն սկսվել է աղոթքով, որը ներառում էր «Փառք քեզ, Տեր Աստված, նախագահ Թրամփի համար» բառերը: