Զելենսկին հնարավոր է համարել ընտրություններին իր մասնակցությունը
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին նախագահական ընտրությունների անցկացման դեպքում հնարավոր է համարել իր մասնակցությունը:
«Ինձ փոխարինելը հեշտ չի լինի, քանի որ դրա համար կպահանջվի ոչ միայն ընտրությունների անցկացում, այլև անհրաժեշտ կլինի կանխել իմ մասնակցությունն այդ ընտրություններին։ Իսկ դա մի փոքր ավելի դժվար կլինի»,-Sky News-ի փոխանցմամբ՝ ասել է նա:
Մարտի 2-ին ԱՄՆ ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Մայք Ուոլցը CNN-ին հայտնել էր, որ Միացյալ Նահանգները ցանկանում է Ուկրաինայում տեսնել այնպիսի ղեկավար, ով պատրաստ է համագործակցել Վաշինգթոնի և Մոսկվայի հետ:
Հիշեցնենք, որ Զելենսկու նախագահական լիազորությունների ժամկետը պաշտոնապես ավարտվել է 2024 թվականի մայիսի 20-ին։