Դատարանը վերահաստատել է Google-ի տուգանքը՝ 8 միլիարդ ռուբլու չափով
Վերաքննիչ դատարանը հաստատել է Google-ի նկատմամբ կիրառված վարչական տույժը՝ 8 միլիարդ տուգանքի տեսքով։
«Մոսկվայի Չերտանովսկի շրջանային դատարանի որոշմամբ անփոփոխ է թողնվել վարչական պատասխանատվության ենթարկելու որոշումը՝ վարչական տուգանքի տեսքով՝ 8,008,684,193 ռուբլի 68 կոպեկի չափով»,- ասվում է հաղորդագրությունում։
Ավելի վաղ՝ փետրվարի 17-ին, Տագանսկի դատարանը Google-ին տուգանել էր 3,8 միլիոն ռուբլով՝ մեղավոր ճանաչելով վարչական իրավախախտում կատարելու մեջ։ Նման որոշում է կայացվել YouTube-ում մի շարք տեսանյութերի, այդ թվում՝ հատուկ գործողությանը մասնակցող ռուս զինծառայողների հանձնվելու վերաբերյալ հրահանգների տեղադրման պատճառով։