Հարավային Կորեայում զորավարժությունների ժամանակ սխալմամբ ռումբեր են նետվել բնակավայրի վրա
Հարավային Կորեայի ռազմաօդային ուժերին պատկանող կործանիչը զորավարժությունների ժամանակ պատահաբար ռումբեր են նետել գյուղական բնակավայրի վրա։ Քաղաքացիների շրջանում կան տուժածներ, հայտնում է Yonhap գործակալությունը՝ վկայակոչելով պաշտպանության նախարարությանը։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ ութ մարդ վիրավորվել է Պոչեոն քաղաքի մերձակայքում գտնվող Իդոնգ շրջանի գյուղերից մեկում բնակելի շենքերի վրա հրետանային արկ կամ ռումբ ընկնելու պատճառով։
Հարավային Կորեան և ԱՄՆ-ն համատեղ զորավարժություններ էին անցկացնում Գյոնգի նահանգի Պոչեոն քաղաքում՝ Հարավային Կորեայի օդային, ցամաքային ուժերի և երկրում տեղակայված ամերիկյան զորքերի մասնակցությամբ:
«Ռազմաօդային ուժերրը հայտնել են, որ MK-82 տիպի ութ ռումբեր սխալմամբ նետվել են KF-16 կործանիչից և ընկել զորավարժարանից դուրս գտնվող տարածք», - հաղորդում է գործակալությունը: