«Ֆրանսիան կշարունակի հետախուզական տեղեկատվություն տրամադրել Ուկրաինային»․ Լեքորնյու
Ֆրանսիան կշարունակի հետախուզական տեղեկատվություն տրամադրել Ուկրաինային՝ Կիևի հետ իր հետախուզական տվյալների փոխանակումը դադարեցնելու ԱՄՆ որոշման ֆոնին: Այս մասին հայտարարել է Ֆրանսիայի պաշտպանության նախարար Սեբաստիան Լեքորնյուն, փոխանցում է РИА Новости-ն։
Ավելի վաղ Financial Times-ը և արևմտյան լրատվամիջոցներ հայտնել են, որ Միացյալ Նահանգները դադարեցրել է Ուկրաինայի հետ հետախուզական տվյալների փոխանակումը, ինչը կարող է Ուկրաինայի Զինված ուժերի համար լուրջ խնդիրներ առաջացնել ճակատում։
Բացի այդ, ԱՄՆ-ի ցուցումով բրիտանացիները նույնպես կդադարեցնեն ամերիկյան հետախուզական տվյալների փոխանակումը Կիևի հետ։
Ուկրաինան հերքում է դա և հայտնում, որ մարտի 5-ի կեսօրի դրությամբ տեղեկատվության փոխանցումը շարունակվում էր՝ թեև որոշ սահմանափակումներով։