«Հոգեվարք ապրող Կիևի փրկությունը չէ նրանց մտահոգում»․ Զախարովան՝ ԵՄ գագաթնաժողովի մասին
Արևմուտքն ամեն գնով փորձում է հասնել նրան, որ Կիևը շունչ առնի՝ կանխելով ճակատի փլուզումը, ճեպազրույցի ժամանակ ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
Նա ընդգծել է, որ «ուկրաինական ճակատում դադարներն անընդունելի են, վերջնական կարգավորման շուրջ ամուր պայմանավորվածություններ են անհրաժեշտ»։
Մեկնաբանելով Լոնդոնում արևմտյան երկրների առաջնորդների հանդիպումը, ՌԴ ԱԳՆ խոսնակը նկատել է․ «Տպավորությունն այն է, որ բոլորին մտահոգում է ոչ թե հոգեվարք ապրող Կիևի վարչակարգի փրկությունը, այլ անդրատլանտյան համերաշխության պահպանումը, որն անընդհատ ձախողվում է»,- նշել է Զախարովան։ ճեպազրույցի ժամանակ։
Հիշեցնենք որ Լոնդոնում մեկնարկել է ԵՄ առաջնորդների արտակարգ գագաթնաժողովը, որտեղ քննարկվում են Եվրոպայի և Ուկրաինայի անվտանգությանն առնչվող հարցեր։