«Պատմական քայլ՝ տարածաշրջանում կայուն խաղաղության ուղղությամբ» Վրաստանի ԱԳՆ-ն՝ խաղաղության պայմանագրի մասին
Ուրբաթ, 14 մարտի, 2025 թ., 13:03
Վրաստանի ԱԳՆ-ն X հարթակում անդրադարձել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղ համաձայնագրի հնարավոր ստորագրմանը։
«Վրաստանը ողջունում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրի բոլոր 17 հոդվածների շուրջ բանակցությունների ավարտը: Պատմական քայլ՝ տարածաշրջանում տևական խաղաղության և կայունության ուղղությամբ», - ասվում է Վրաստանի ԱԳՆ հայտարարության մեջ: