«Իսրայելն ավելի ուժեղ կհարվածի Գազայի հատվածին, եթե պատանդներն ազատ չարձակվեն»․ Կաց
Իսրայելը կուժեղացնի հարվածները Գազայի հատվածին, եթե պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժումն ազատ չարձակի պատանդներին, երեքշաբթի հայտարարել է Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը։
««ՀԱՄԱՍ»-ի մարդասպանները պետք է հասկանան, որ եթե նրանք չազատեն մեր բոլոր պատանդներին, հարձակումները կշարունակվեն և կուժգնանան»,- Պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ հայտարարել է Կացը։
Վերջին տվյալներով՝ Իսրայելի հարվածների հետևանքով զոհերի թիվը հասել 438-ի։ Զոհերի թվում կային նաև բարձրաստիճան պաշտոնյաներ։