ԱՄՆ-ն ավելի քան 7 մլն «երկարակյաց» նպաստառուի մահացած է ճանաչել
ԱՄՆ-ի Սոցիալական ապահովության վարչությունը մահացած է ճանաչել120-ից բարձր տարիք ունեցող ավելի քան 7 միլիոն ամերիկացու, ովքեր հաշվառված էին՝ որպես նպաստառու: Այս մասին ասված է ԱՄՆ կառավարության արդյունավետության դեպարտամենտի (DOGE)՝ X-ում տարածած հաղորդագրության մեջ։
Հաղորդվում է, որ պետությունից նպաստներ ստացողների տվյալների շտեմարանում դեռևս մոտ հինգ միլիոն «մեռած հոգիներ» կան։
Անցյալ շաբաթ DOGE-ը հայտնել էր, որ 3,2 միլիոն «երկարակյաց» մահացած է ճանաչվել։
Ավելի վաղ ԱՄՆժի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել էր, որ ամերիկացի հարկատուների միլիոնավոր դոլարներ ծախսվում են այն մարդկանց վճարումների վրա, որոնց տարիքը, ըստ պետական տվյալների, գերազանցում է 200 տարին։