Էրդողանը կոչ է անում բոյկոտել Ժողովրդահանրապետական ​​կուսակցությանը
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը կոչ է արել բոյկոտել ընդդիմադիր Ժողովրդահանրապետական ​​կուսակցությանը, որի անդամ է ձերբակալված Ստամբուլի քաղաքապետ Էքրեմ Իմամօղլուն, գրում է Cumhuriyet-ը։
«Մենք տուրք չենք տա ամբիցիոզ քաղաքական գործիչներին, ովքեր խաղում են աշխատավոր ժողովրդի հացի հետ՝ անպատասխանատու հանրահավաքների կոչ անելով: Գլխավոր ընդդիմության ղեկավարը բողոքում է արևմտյան բոլոր լրատվամիջոցներին. այլ դուռ չե՞ք գտնում: Նրանք, ովքեր իրենց երկրից բողոքում են դրսում, թող իմանան, որ կպարտվեն»,- ասել է Էրդողանը:
Ավելի վաղ Թուրքիայի ընդդիմադիր Ժողովրդահանրապետական ​​կուսակցության (CHP) առաջնորդ Օզգուր Օզելը BBC-ին տված հարցազրույցում դժգոհություն էր հայտնել, որ Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Քիր Սթարմերը լռում է Ստամբուլի քաղաքապետ Էքրեմ Իմամօղլուի ձերբակալության մասին։