Իմամօղլուն բոլոր կողմնակիցներին մարտի 29-ին հավաքվելու կոչ է արել
Ստամբուլի կալանավորված քաղաքապետ Էքրեմ Իմամօղլուն, ով համարվում է Էրդողանի գլխավոր մրցակիցը, իր բոլոր կողմնակիցներին կոչ է արել մարտի 29-ին հանրահավաք անցկացնել Էրդողանի դեմ։
«Բոլոր նրանք, որոնց սրտերը համակված են արդարությամբ և երկրի հանդեպ սիրով, կհանդիպեն Մալթեփեում», գրել է Իմամօղլուն։
Հիշեցնենք, որ Թուրքիայում զանգվածային ցուցերի ալիք է բարձրացել, այն բանից հետո, երբ իշխանությունները կոռուպցիայի և ահաբեկչության հետ կապերի մեղադրանքով ձերբակալել էին Ստամբուլի ընդդիմադիր քաղաքապետ Էքրեմ Իմամօղլուին։ Հակառակ արգելքներին՝ Թուրքիայի խոշոր քաղաքներում հակակառավարական ցույցերը շարունակվում են։