«Իսրայելը պետք է արմատախիլ արվի Պաղեստինի տարածքից». Ալի Խամենեի
Իրանի գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեին Ռամադան տոնի կապակցությամբ իր քարոզում Իսրայելն անվանել է «հանցավոր խումբ», որը «պետք է արմատախիլ արվի Պաղեստինի տարածքից» և «Ամենակարողի կամքով այն կկործանվի»։
«Այս տարածաշրջանում կա միայն մեկ խամաճիկ ուժ, դա կոռումպացված, ուզուրպատոր սիոնիստական ​​ռեժիմն է»,- ասել է Խամենեին։
Նրա խոսքով, «ականավոր գործիչների սպանությունները սիոնիստների սովորական պրակտիկան է, որն իրականացվում է ԱՄՆ-ի և արևմտյան կառավարությունների աջակցությամբ»։
«Եթե նրանք (ԱՄՆ-ն և Իսրայելը) փորձեն տարաձայնություն սերմանել երկրի ներսում, Իրանի ժողովուրդն ինքը ջախջախիչ հակահարված կտա նրանց»,- ասել է Գերագույն առաջնորդը։